Pyta się mnie szefowa czy znam takie uczucie gdy się ma w domu dobrą książkę i myśli sie tylko by od razu po prazy zanurzyć się w jej czytaniu, bo ona właśnie tak teraz ma. Jasne, że znam. Bywało tak, że spędzałam noce zamiast na spaniu to na czytaniu. Bywało i tak, że przynosiłam książkę do pracy, ukrywałam ją na kolanach i w każdej wolnej chwili czytałam choćby jedno kolejne zdanie.
Ale kiedy to było?

Zdecydowanie mniej czytam.
Nie.
Inaczej.
Prawie nie czytam.
Mąż połyka książkę z książką, w elektornicznych postaciach, albo tradycyjnych, w językach conajmniej trzech.
Ja natomiast: głowa do poduszki i spanie.
Zaczytuję się w fistaszkach, tom za tomem, ale przecież to nie jest serio lektura.

Ostatni raz dobrą moim zdaniem książkę przeczytałam w styczniu, wsponiałam też o niej tutaj.
Wstyd trochę bo maj już się rozpoczął.

Proszę serdecznie drogich czytalników o rekomendacje dobrych lektur. Takich, które nie pozwolą się odkładać nieprzeczytane na półkę. Za chwilę (w czerwcu) będziemy w Polsce, może wtedy coś ciekawego kupię, ale potrzebuję wskazówek. Naprawdę jestem głodna jakiś dobrych tekstów.
Z drugiej strony co to jest dobry tekst? I czy wspaniała lektura polecana przez kogoś przypadnie mi do gustu.
Zmarł niedawno Maraquez. Mam trzy jego książki (opowiadania), myślę sobie: poczytam ku pamięci… pięć stron przeczytałam i zasnęłam… książkę odstawiłam na półkę, no niestety nie posmakowała mi, nie rozbudziła mego apetytu jak te smakowitości, które połykałam przed laty…

Czekam na Wasze propozycje. Klasyki i nowości. No niech się w końcu przebudzę z tej czytelniczej ociężałości!


Comments

Głodna dobrej lektury — 2 Comments

  1. Z lektura to rożnie bywa :) Z “nowości” to polecam Jo Nesbo. Zaczęłam od lektury dla dzieci Doktor Proktor i proszek pierdziszek i pozostałe książki z serii, a skończyłam na przeczytaniu jednym tchem wszystkich książek o Harrym Hole – chociaż kryminały omijam szerokim łukiem. Zarezerwuj sobie czas wolny na spacer miedzy regalami w księgarni, a książka sama Cię znajdzie :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *