Myślałam, że to dzisiaj, a to jednak pojutrze.
Czemu zatem myślała o dzisiaj?

Próbowałam sobie przypomnieć czy kiedykolwiek wspominałam na blogu o dniu, w którym rozpoczęłam pisać pamiętnik. Taki tradycyjny pamiętnik pisany długopisem w zeszycie w kratkę, w brulionie, by się kiedyś powiedziało.
Nie mogę sobie przypomnieć czy i jeśli tak to kiedy opowiedziałam moim czytelnikom tę historię.
Przez minione 10 lat napisałam 2132 notki, zatem przeszukanie ich w kwestii powyższego tematu zajęłoby mi sporo czasu.
Nic to.
Pierwszy wpis w moim analogowym pamiętniku datowany jest na 11 listopada, roku nie pamiętam, ale z moich obliczeń wynika, że mogłabyć to ósma klasa szkoły podstawowej, czyli rok 1991. Dzień wolny od szkoły spędziłam nudząc się w domu i ta nuda właśnie zaowocowała rozpoczęciem pisania. Pamiętnik był też zaleceniem mojej polonistki, kulałam okrutnie z polskiego, nie czytałam, nie pisałam, spędzając samotne dni w domu, niewiele też rozmawiałam – ubogi zatem był mój język, moja wyobraźnia, moja komunikacja ze światem. Zapisywanie swoich myśli miało być lekarstwem na słabe oceny z polskiego.

Kliknęłam dzisiaj na pierwszą blogową notkę i okazało się, że był to 13 listopada.
Gdzieś po roku czy dwóch urodziny bloga “celebrowałam” 12 listopada.
Nic złego w lekkiej niespójności dat.
Jedno jest pewne: serwery wielkiego internetu gromadzą zapiski 10 lat mojego życia.
Oby te serwery z jakiegoś powodu nie padły i oby mi się dalej chciało pisać:-)

Fajnie jest czasami kliknąć w przypadkową datę z archiwum i przeczytać co wtedy robiłam. Czasami czytam o wydarzeniach, o których totanie już zapomniałam. Czasami uwierzyć nie mogę, że notowałam takie głupotki, że dzieliłam się tymi głupotkami ze światem. Czasami myślę o przyszłości, myślę sobie jaka ona by była gdyby nie ten blog. Czy poznałabym mojego męża?

Mamy w planie pojechać dzisiaj do Snupka, patrona tego bloga. Jeśli się to uda na pewno zamieszczę zdjęcia z tych odwiedzin.


Comments

#1. Lekka konfuzja — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *