ABSOLUTNIE NAJPIĘKNIEJSZY HYMN!!!
NIE MA ŁADNIEJSZEGO!!!
Może kraj i bylejaki, ale hymn mają WSPANIAŁY!!!

Dawno, dawno temu, znalazłam się w studenckim pokoju pewnego gdańskiego akademika gdzie poraz pierwszy dowiedziałam się o istnieniu Napstera. Napster okazał się wtedy dla mnie niczym czarnoksiężnik spełniający muzyczne i filmowe zachcianki. Wpisywałeś życzenie (tytuł utworu) i po jakimś czasie (znacznie dłuższym niż teraz wyszukiwanie na youtube) utwór się pojawiał. Uwierzyć nie mogłam, że komputery połączone z internetem mają taką magiczną moc. Zażyczyłam sobie hymn byłego Związku Radzieckiego i Napster dał radę. O rany! Pamiętam jak oniemiałam wtedy z wrażenia. Hymn wysłuchałam w podwójnym wzruszeniu: Napster spełnił moją zachciankę no i utwór ten taki podniosły!

Grą rosyjskich piłkarzy się nie ekscytuje, ale ich hymnem ZAWSZE BARDZO!:-)


Comments

Mój ulubiony narodowy hymn — 3 Comments

  1. No prosze Cie !!! Pierwsza osoba, ktora tez lubi hymny innych narodow. Uwielbiam ruski hymn, ale kocham kanadyjski “Oh Canada”, Kiedys nawet kupilam sobie plytke chyba z 30 najpiekniejszymi hymnami swiata i ja zajechalam :) A slyszalas “The Hunt for Red October” Basila Poredoulisa z filmu o tym samym tytule ?

  2. Dobrze mówi. Polać jej :) Mam podobnie. Jest wzniosły i dumny, czyli chyba taki jaki hymn powinien być. Poza nutą, dobrze też brzmią słowa, choć w ogóle nie rozumiem tego, co tam śpiewają. Podium zamyka Marsylianka i hymn Brazylii (radosny taki, może słowa z kolei też zagrzewają do boju, ale sama utwór taki dość frywolny, lubię to).

  3. Ja tez taka plyte mialam dawno, dawno temu. Teraz wszystko na youtube mozna znalezc.
    A jesli chodzi o “Polowanie na Czerwony Pazdziernik” to jest to absolutnie moj FILM NUMER JEDEN.
    Zadnego innego filmu nie obejrzalam tak wiele razy! Stad moje “zamilowanie” do lodzi podwodnych no i ogromna milosc do S. Connery’ego.

    http://www.youtube.com/watch?v=rPsL2WVhFCc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *