My, którzy jak już to kiedyś wspominałam hollywoodzkie produkcje wyświetlane na dużym ekranie omijamy szerokim łukiem ustanowiliśmy nasz małżeński rekord odwiedzająć kino dwa razy w jeden weekend! W ubiegły piątek obejrzeliśmy The Dictator a w sobotę The Best Exotic Marigold Hotel. Oba filmy bardzo się nam podobały.

The Dictator – prześmieszna komedyja, prawdziwa w obrazie Ameryki. Nie każdemu się ten film będzie podobać, już zalicza marne opinie, pośród widowni, która zawsze musi mieć wszystko PC (politically correct). Obraz ten skierowany do amerykańskiej publiczności, tej która potrafi się wyluzować i śmiać z własnej głupoty, może nie być zrozumiały (humor) poza granicami tego kraju nawet w najlepszym tłumaczeniu. Żeby zrozumieć Stanisława B. TRZEBA BYĆ Polakiem, tak i ten film, żeby prawidłowo odebrać trzeba tu mieszkać i znać ten kraj. Zatem, mimo że film bardzo przypadł mi do gustu, nie polecam go polskiej widowni, bo ta może się rozczarować (nie wyłapać swoistego dowcipu).

http://www.youtube.com/watch?v=cYplvwBvGA4

The Best Exotic Marigold Hotel – film piękny na wielu płaszczyznach. Obraz obowiązkowy dla każdego. Zadziwiło nas, że sala kina wypełniona była głównie ludźmi starszymi, lub dorosłymi w obecności swoich w podeszłym wieku rodziców. Została przyklejona (niesłusznie według mnie) etykietka, że skoro film opowiada o emerytach, jest zatem dla emerytów. Nie prawda to, bo film porusza też tematy związane z innymi etapami życia. Jest para młodych, którzy kochając się za wszelką cenę chcą być razem mimo, że ich rodziny się na ten związek nie zgadzają. Jest piękny moment gdy główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że całe swoje życie spędziła u boku męża, któremu we wszystkim ufała, ale gdy ten umarł okazało się, że pozostawił ją w niemałych kłopotach. Są też inne mądre ponadczasowe, uniwersalne prawdy w tym filmie, które warto usłyszeć gdy jest się młodym. Poza tym film jak całe Indie, jest niezwykle barwny.  A już wisienką dla nas jest Judith Dench – nasza ulubiona brytyjska aktorka, którą kochamy za rolę w serilu As Time Goes By.

Bileciki proszę:


Comments

Rekord małżeński — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *