Poznaliśmy ich zaledwie półtora roku temu.
Jakieś tam towarzysko biznesowe spotkanie w San Francisco, kawa na Union Square.
Potem jeszcze kilka służbowych spotkań, bo jakieś pomysły się urodziły, potem wspólne wielkanocne śniadanie, bo akurat znowu byli w Kalifornii, potem są gośćmi na naszym ślubie w Gdańsku, potem znowu widzimy się tutaj i spędzamy razem świetny weekend w Santa Cruz.
I jakoś gdzieś pada idea posiadania grilla. On mówi, że to pomocny sprzęt do przyrządzania świetnych posiłków, ona podpowiada, że jakby mieszkała w takim ciepłym miejscu to grillowałaby chyba codziennie.
Mąż mój nie grillowy, ja tym bardziej.
Ale ulegamy namowom.
Czemu nie? Może warto spróbować, jak się nie sprawdzi, to się przyda dla przyjezdnych gości, choćby dla pomysłodawców, którzy z pewnością nie raz nas jeszcze odwiedzą.

Oto zakup grilla okazuje się jednym z najpożyteczniejszych wydatków.
Oto mąż mój, stroniący od kuchni, okazuje się wspaniałym kucharzem.
Oto nasze obiady wzbogacone są teraz grillowanymi mięsami i warzywami. W ubiegłą sobotę Grzegorz przygotował grecką koftę – wspaniała!

* * *

Spotykamy się z moją licealną znajomą w Chicago. Stół suto zastawiony, rozmowy Polaków na emigracji, a gdzieś tam w tle telewizor pokazuje amerykański serial. Co to za serial, bo nie znam? Małe intro pada z jej ust, przyjmuję pozytywne rekomendacje wraz z płytami dvd – całe osiem sezonów pożyczam, żeby się samemu przekonać.
Przekonałam się!
Serial ekstremalnie rewelacyjny!!!
Cierpię na liczne bóle brzucha wywołane nieustannym śmiechem.
Film, którego potrzebowałam na zbliżające się wakacje, ale jeśli nadal będziemy oglądać go w takim tempie, do wakacji nic już nie zostanie – no chyba, że oglądanie od nowa:-)
* * *

Takie oto sytuacje ubogacają nasze życie. Gdzieś coś ktoś poleci, podpowie i w rezultacie życie nasze się odmienia, na chwilę, na zawsze. Dziękujemy!:-)


Comments

Wpływy — 1 Comment

  1. To się nazywa produktywna implementacja doświadczeń ;)))
    Nasz pierworodny mógłby jeść tylko karkóweczkę z grilla ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *