Mimo wszystko, jestem dzielna.
Mija pierwszy miesiąc mojej mieszkaniowej samodzielności.
Radzę sobie, rzekłabym, całkiem nieźle.

Wkurza mnie chwilami brak pewnych rzeczy (sprzętów), które albo mam na Nowogrodzkiej, albo ich nie mam w ogóle, bo dotychczas były wspólne.

Np. wczoraj pojechałam do Kuby z torbą moich brudnych ciuchów. Skorzystałam z jego pralki. Wypraną, mokrą bieliznę zabrałam do domu, ale przecież ja nie mam takiej rozkładanej suszarki.
O jakiś kołek wbity w ścianę i o jedną z rur po przekątnej pokoju, zaczepiłam linkę i na niej powiesiłam mokre ubrania. Przez noc prawie wszystkie wyschły. Troszkę żenujący widok, ale musiałam sobie jakoś poradzić. Kerfurowe suszarki za 20 zł są prawie jednorazowe, a na te za 120 to mnie nie stać (choć strasznie chciałabym taką mieć – bo przecież uwielbiam rozwieszać pranko).

Przez miesiąc ubierałam tylko takie rzeczy, których nie trzeba prasować. Moje żelazko zostało na Nowogrodzkiej. Deska do prasowania też. A ja nie cierpię chodzić w pogniecionych ciuchach.

W sobotę sprzątnęłam mieszkanie jak nasze prababki chyba. Małą miotełką zmiotłam wszystkie podłogi i następnie szmatą je umyłam:-)

Bardzo szybko się przyzwyczajam.
Cztery tygodnie temu gdy wnosiłam swoje rzeczy do tego mieszkanka, byłam przerażona i ani trochę nie chciało mi się w nim mieszkać. A teraz jest mi w nim dobrze. Szybko się przyzwyczaiłam do autobusowych podróży, mało tego, fascynuje mnie, że 175 jedzie taką piękna ulicą, jaką jest Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.
Nie wiem jak długo będę jeszcze tam mieszkać. To zależy głównie ode mnie i od tego czy zdobędę się na wybór i kupno mieszkania.
Kredyt dostanę, ale problem w tym, że wraz będzie brakować mi kasy na umowę przedwstępną. Albo znajdę kogoś, kto odważy się podpisać ze mną taką umowę bez zaliczki, albo będę szukać kogoś, kto mi te pieniądze po prostu pożyczy. A to może trwać i trwać :-(

chyba się jednak zakochałam
od pierwszego wejrzenia
czy to możliwe???
ech…


Comments

Jaka jestem? — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *