Jeszcze nie uskuteczniłam zapisu z podróży do Łodzi a już zawitałam do Gdańska i też chcę o tym coś napisać.
Spontaniczny pomysł wyjazdu nad morze, okazał się rewelacyjny. Wstałam w sobotę o 9tej, zjadałam śniadanie i podjęłam decyzję, że jadę na spotkanie z Tomkiem i całą resztą gdańskich znajomych. Impreza bardzo milusia, nawet z baletami, mimo że kameralna jest knajpka Oli i Pawła. Zareklamuję ich biznes, skoro tak dobrze upłynął mi czas w tym miejscu. Jadalnia Pod Zielonym Smokiem, na ulicy Szerokiej 125. Polecam mus czekoladowy, z górą bitej śmietany. Zaczęłam od deseru, skończyłam na piwie duuuuużo tańszym niż w stolicy.
Wygrzebałam z kartonu (na strychu cioci) foty z czasów szkolnych, rok 2000- 2002, z radością stwierdzając fakt, jak to fajnie, że wtedy nie było aparatów cyfrowych. Mały albumik, przeglądany był sobotniego wieczora wielokrotnie i budził ogrom radości ze wspomnień utrwalonych na papierze fotograficznym.
Gdańsk deszczowy w sobotnią noc.
Niedziela bardzo leniwa. Na kanapie u cioci, przegląd prasy, no i tradycyjne już buszowanie na strychu pośród kartonów z moimi rzeczami. Coraz mniej ich tam jest, za każdym razem, coś przywożę do stolicy. Po południu spacer z Tomkiem.
A wieczorem podróż powrotna do domu. Właśnie – złapałam się na tym, że traktuję to mieszkanie w Warszawie jako dom. To bardzo dobry znak.
Siedzę sobie w wagonie, jak to ja, jeśli miejsce obok jest wolne, to oczywiście staje się także moim. Słucham empetrójek, troszkę czytam, z lekka przysypiam. Stacja Malbork, wsiada do przedziału dwóch mężczyzn. Na widok jednego reaguję: ‘o Boże to ty?’ Wybuchamy śmiechem. Dalszą podróż spędzam w towarzystwie Pawła, z którym mieszkałam w internacie szkolnym, którego żeśmy wszyscy wspominali przy okazji oglądania zdjęć, na sobotnim spotkaniu. Niesamowity zbieg okoliczności:-) Zatem mam następnego znajomego w stolicy, grono powoli, powoli się powiększa.

TLK – Tanie Linie Kolejowe, czyli bilet w jedną stronę z Warszawy do Gdańska kosztuje 49PLN w tym miejscówka za 3 PLN.

szukać miłości?
szukać męża?


Comments

Łikend — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *