A co mi tam. Mogę sobie tu pisać nawet 500 razy to samo. W końcu to mój blog.
Przeczytałam w info na Onecie o wizycie Busha u Papieża. Chyba nie ma dwóch bardziej skrajnych stanowisk, niż te które obaj reprezentują. Oczywiście mam na myśli wojnę w Iraku. Ponawiam pytanie w tłum: co by się stało gdyby teraz wojska amerykańskie opuściły ten kraj, gdyby się wycofały, kończąc tym samym wojnę?
Jak to Marek napisał mi ostatnio w rozmowie na gg: jestem niepoprawną idealistką. Fakt! Ale ja naprawdę chciałabym by już się skończyła ta wojna. I nie tylko ta.

kämpfen – walczyć
ungeduldig sein – niecierpliwić się
auf einen Brief antworten – odpowiedzieć na list

niemiecki na wesoło:
der Krieg – wojna
das Zimmer – pokój


Comments

Wojna i Pokój — No Comments

  1. Maryś,twoj pracodawca to anioł nie człowiek.Nie jest sztywny i nie jest małostkowy, poniewaz gdyby był, to musiałabyś prasować mu koszule parę minut dł€żej i nie błoby wtedy zaprasowań na rekawach. Elegancki mężczyzna ma gładkie rekawy, prasowane na “okrągło”, a nie “na kant”- to, że tego od ciebi nie wymaga, to swiadczy o jego klasie i szacunku dla twojej pracy. Myślę, że jego tatuś mial rekawy pracowane bez kantu!!! Doceń to, a nie marudź!
    Każdy ma jakieś życie i doceń mimo wszystko, że Twoje nie jest beznadziejne.Tak strasznie dużo możesz sie od swoich pracodawców nauczyć, czasem myślę że sama chętnie bym z nimi pożyła przez jakis czas żeby czegoś nowego sie nauczyć.Nawet kosztem prasowania koszul “na krągło”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *