Marzy mi się praca w wyuczonym zawodzie. Niby dwa takie mam. Po maturze skończyłam dwuletnią szkołę ekonomiczną no i mam dyplom technika ekonomisty o specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Dyplom nie raz mi się już przydał, w CV fajnie wygląda, ale pracować jako sekretareczka to raczej nie chcę. Ukończenie drugiej szkoły dało mi możliwość wykonywania zawodu pracownika socjalnego. I właśnie to jest to, co w życiu najbardziej chciałabym robić. Praca z ludźmi w charakterze pomagacza w domach dziecka, hospicjach, urzędach pracy, ośrodkach odwykowych.

Jest jednak coś, co może Was zdziwić albo rozśmieszyć, ale gdzieś tam w głębi to mam ogromną zachciankę zostać listonoszem. Naprawdę. Prawie każdego dnia, mówię tutejszemu listonoszowi ‘morgen’ i się zastanawiam czy on lubi swoja pracę. Jeździ rowerkiem ze specjalnymi pudłami na listy i gazetowe reklamy. Przekłada tony korespondencji i dostarcza ją do adresatów. Najgorsza pewnie jest zima, zmuszony jest rower zamienić na samochód.
A jeśli nie roznosić to może chociaż sortować? Na takiej wielkiej sali rozdzielać przesyłki, odczytywać kody, miasta, ulice i odkładać w specjalne przegródki. Mam fantazję…

der Briefträger – listonosz
der Sozialarbeiter – pracownik socjalny
das Sozialamt – urząd socjalny


Comments

Praca — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *