Poszperałam w empetrójkach na kompie Maćóśa. Ze starszą muzyką, z hitami lat ubiegłych, mam tak, że odsłuchując ich teraz, przywołują mi one wiele wspomnień. A to pierwsze kolonijne, albo podstawówkowe dyskoteki, a to, imprezki domowe z czasów liceum, albo imprezy pracownicze Pizzy Hut, czy Superkina. Przypominają mi jakieś moje nastroje, emocje czy wręcz o znajomych z przeszłości. ‘Dżemu’ słuchał Tomek, Staszka Sojkę grywał Marcin, ‘Jamiroquaia’* poznałam przez Szymona, Oskar uwielbiał ‘The Cure’. I tak mogłabym wymieniać bez końca. W każdym razie na domówkach, których kilka sama zorganizowałam w maleńkim mieszkaniu w Gdyni, lub na tych wielgachnych u Tomka, zawsze doskonale bawiliśmy się przy utworach Abby, BoneyM i ówczesnych hiciorach.
A słysząc piosenkę Lecha Janerki ‘Konstytucje’ przypomniał mi się Marek menadżer z restauracji Pizza Hut. Rewelacyjnie śpiewał tą i wiele innych piosenek przygrywając sobie na mojej gitarce. Ciekawe, co teraz porabiasz Marku, czy grasz i śpiewasz tak jak wtedy?
* Jamiroquai Live in Verona – zapis koncertu na dvd, oglądałam dwa dni temu. Płytkę tą dostałam w prezencie od Maćóśa – dziękuję:-)

Lech Janerka
Konstytucje

Są wesołe konstytucje
Które mają jeden cel
Chcą oddalać rewolucje
Ale my to mamy gdzieś
Dokładnie tam
Dokładnie tam

Są przewrotne rezolucje
Które mają zgubną treść
Nigdy nikt ich nie przeczyta
Ale my to mamy gdzieś
Dokładnie tam
Dokładnie tam

das Band – zespół muzyczny
der Vokalist – wokalista
der Sänger – piosenkarz


Comments

Wspomnienia — No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *